Ангіна

АнгінаАнгіна вважається одним з найбільш поширених і небезпечних своїми ускладненнями захворювань - нею небезпечно хворіти в дитинстві і в дорослому віці. Якщо ангіна НЕ була долікувалися або в ході спостереження була підібрана неадекватна терапія, то високий ризик появи небезпечних для здоров'я ускладнень - запалення нирок, порушення серцевого ритму, ревматизм та ін Лікування ангіни має починатися якомога раніше.

Зміст:

  • Ангіна - етіологія, патогенез
  • Діагностика ангіни
  • Види ангіни
  • Як проявляється ангіна
  • Медикаментозне лікування ангіни
  • Народні засоби проти ангіни

Ангіна - етіологія, патогенез

АнгінаАнгіна - це гостре захворювання інфекційної етіології, протікає з ураженням піднебінних мигдалин. Запальний процес може охоплювати мовні, носоглоткові і піднебінні скупчення лімфоїдної тканини. Ангіна заразна, може передаватися повітряно-крапельним шляхом, але частіше за все інфікування відбувається шляхом потрапляння хвороботворних агентів з інших джерел запалення в організмі (зруйновані карієсом зуби, стоматити, хронічна інфекція мигдалин і т.д.). Ангіна може бути викликана будь-яким з синуситів. У патогенезі ангін будь-якого виду ключова роль належить загального ослаблення імунного захисту організму, також ризик зростає в період міжсезоння, браку вітамінів і мінералів.

{LikeAndRead}

Діагностика ангіни

АнгінаЗазвичай симптоми ангіни досить типові і досвідчений лікар може поставити вірний діагноз на підставі огляду і загальноклінічних аналізів. Виконання загального аналізу крові і здача сечі необхідна для виключення ускладнень з боку нирок, а мазок із зіву дасть уявлення про збудника, кількісної навантаженні. Лікування ангіни грунтується на важкості захворювання, включає симптоматичні заходи.

Види ангіни

АнгінаІснує декілька поширених видів ангіни, що розрізняються симптомами і тактикою лікування. Ділення захворювання на форми умовне, так як ангіна являє собою єдиний процес, в якому одна стадія може зміняти іншу.

Катаральна ангіна - легка форма захворювання, при якій вражається слизова оболонка мигдаликів. У дітей хвороба протікає важче. Ангіна на цій стадії може проходити без застосування антибактеріальних препаратів.

Ангіна фолікулярна характеризується появою висипань на мигдалинах, протікає важче, інтоксикаційні явища виражені сильніше.

Лакунарна ангіна виявляється появою білого нальоту на мигдалинах, симптоми схожі з фолікулярної формою хвороби. Може призводити до появи ускладнень.

Ангіна грибкова за клінічними проявами схожа з лакунарну ангіну - білий наліт на мигдалинах, лихоманка, погіршення самопочуття.

Ангіна дифтерійна вважається небезпечним захворюванням, так як провокує приступи задухи.

Якщо симптоми ангіни включають появу брудно-сірого нальоту на мигдалинах, то це язвено-пленчатая ангіна. Для неї характерно практично безсимптомний перебіг.

Флегмонозна ангіна є однією їх важких форм захворювання, проявляється високою температурою, появою набряку в області шиї, поширенням гною на довколишні тканини.

Герпетична ангіна належить до вірусних захворювань, супроводжується гострим болем і нежиттю.

Так як симптоми ангіни дуже схожі, то диференціація форми захворювання грунтується на клінічних аналізах, специфічних ознаках, тяжкості перебігу.

Як проявляється ангіна

АнгінаАнгіна починається гостро - піднімається температура, з'являється озноб, болі в горлі при ковтанні, дискомфорт в м'язах, ломота в кістках та суглобах. На первинних стадіях захворювання біль при ковтанні звичайно двостороння. Відчуття сухості і першіння в горлі може бути різним за ступенем інтенсивності, а довколишні лімфатичні вузли можуть бути припухлими і болючими - ангіна часто викликає їх запалення.

Медикаментозне лікування ангіни

АнгінаЛікування ангіни має протікати під наглядом лікаря - через можливі наслідків ангіна вважається потенційно небезпечною, особливо її гнійні форми. Строгий постільний режим передбачає виклик лікаря додому - фахівець дасть необхідні рекомендації, пропише курс лікування, призначить додаткові аналізи. Якщо симптоми ангіни типові, то постановка діагнозу відбувається відразу після огляду. Бактеріальна ангіна лікується антибіотиками, підбір яких проводиться на підставі мазка із зіву з визначенням збудника. Вірусна ангіна вимагає призначення противірусних препаратів. Місцеве лікування ангіни полягає в полоскання, зрошення, використанні спреїв, інгаляцій, рясного теплого пиття. Добре справляються із запальними процесами в глотці антисептичні розчини (хлоргексидин, Мірамістин, розчин хлорофіліпту). Таблетки і льодяники від кашлю з анестетиками зменшують хворобливі відчуття. Висока температура знижується жарознижувальними препаратами - ібупрофен, парацетамол.

Народні засоби проти ангіни

АнгінаЛікування ангіни народними засобами направлено на вимивання мікробів зі слизової оболонки глотки, тому потрібно готувати трав'яні настої і відвари. Болі в горлі добре знімаються частим полосканням глотки водним розчином морської солі (можна додати ще щіпку соди). Часник вважається одним з дієвих способів лікування - симптоми ангіни проходять через 2-3 дні. Його використовують для інгаляцій (подрібнену головку залити окропом, додати соди, подихати), полоскань (настій на воді), компресів (натирають підошви ніг на ніч). Якщо ангіна супроводжується охриплостью голоси, то потрібно пити відвар материнки протягом дня. Начинающаяся ангіна легше піддається терапії, тому в цей період корисно жувати цедру лимона разом з м'якоттю, тримати в роті, ближче до кореня мови очищені часточки, полоскати горло розведеним лимонним соком. Схожим антисептичну і протизапальну дію має прополіс - його потрібно жувати перед сном.

Типові симптоми ангіни у вигляді високої температури і ознобу вимагають прийому відварів і настоїв трав, що полегшують лихоманку - теплий чай з малиною, лимоном, брусницею або журавлиною, ромашковий чай, відвар звіробою і т.д.

Лікування ангіни має завершитися обов'язковим складанням аналізів, що підтверджують відсутність ускладнень. Перенесена ангіна вимагає зміцнення імунітету і дотримання охоронного режиму.

{/LikeAndRead}