Чи потрібна психологічна допомога при алкоголізмі

Чи потрібна психологічна допомога при алкоголізміВраховуючи те, що однією з причин, що призводить до алкоголізму, є психологічний чинник, багато наркологи вважають, що ефективним засобом у боротьбі з недугою повинна стати психологічна допомога при алкоголізмі.

Корінь зла

Порушення особистісних взаємин з навколишнім світом найчастіше стає причиною, що приводить до подібного захворювання. Вивчаючи психологію алкоголіка, вчені дійшли висновку, що це люди із заниженою самооцінкою, залежні від інших, пасивні, які відчувають почуття тривоги і провини. Тому ніякі заборони на вживання алкогольних напоїв тут не допоможуть.

Де вихід

Працюючи з алкоголіками, потрібно спрямувати зусилля на те, щоб допомогти хворому зрозуміти самого себе. Він повинен усвідомити, що пияцтво - це вираз ненависті до самого себе і шлях до саморуйнування. Допомогти в цьому йому можуть як фахівці-психологи, так і близькі люди.

{LikeAndRead}

Психологічна допомога при алкоголізмі

  • Не старайтесь врятувати питущого людини насильно, всупереч його волі. Намагайтеся сформувати свідома відмова самого хворого від алкоголю через вплив на його совість, почуття, свідомість, зразок для наслідування. Це робота не одноразова і навіть не одноденна, що вимагає терпіння, віри і витримки самого «цілителя». Робити потрібно все тактовно, непомітно, ненав'язливо.
  • Щадіть психіку хворого. Утримайтеся від висловлювань і вчинків, які можуть поранити хвора уява, щоб не провокувати його на вживання алкогольних напоїв. Уникайте докорів, звинувачень, не давайте приводу для ревнощів, зважайте на його самолюбством.
  • Емоційна підтримка, як ніяка інша, в цей період потрібна і важлива. Знайдіть потрібні слова і відповідну ситуацію, щоб підняти рівень особистісної самооцінки алкоголіка. Це чисто індивідуальний підхід. І якщо ви любите людину і щиро хочете йому допомогти, ви знайдете і потрібні слова, і зручний момент, коли вони (слова) будуть найбільш дієвими. Висловлюйте більше любові, уваги, турботи тоді, коли він тверезий. Ідіть від конфліктних ситуацій, переводячи їх у площину жарти. Не сваріть, коли він п'яний, краще припиніть з ним спілкування на цей період.
  • Відмовтеся від пишних застіль із спиртними напоями. Уникайте компаній, де є місце спокусі.
  • Пам'ятайте: святе місце порожнім не буває. Виводячи його зі звичного оточення, де він мав можливість (нехай і примітивного) самовираження, ви повинні будете заповнити цю порожнечу, наповнивши її духовністю. Це можуть бути спільні культурні заходи: поїздки, подорожі, походи, обговорення переглянутого або прочитаного. Адже світ так різноманітний і прекрасний.

Допоможіть коханій людині побачити його тверезими очима!

{/LikeAndRead}