Лікарські препарати від алкоголізму

Лікарські препарати від алкоголізмуМедикаментозне лікування - один з найнадійніших методів лікування алкоголізму. Воно засноване на прийомі ліків, діюча речовина яких не сумісно з алкоголем.

Всі лікарські препарати від алкоголізму діляться на дві групи: дісульфірамсодержащіе препарати і препарати з карбімідом кальцію. Обов'язково застосовуються допоміжні засоби.

Лікарські препарати від алкоголізму, містять дисульфірам

Дисульфірам пригнічує вироблення ферменту, який відповідає за розпад етанолу в організмі. Прийом алкоголю одночасно з препаратом викликає гостру інтоксикацію, що веде до запаморочення, нудоти, приливу крові до обличчя, тахікардії, зниження тиску. Це формує умовний рефлекс - відразу до алкоголю. Дисульфірам депонується в організмі, що робить неможливим прийом алкоголю протягом довгого часу, навіть після відміни препарату.

{LikeAndRead}

Ліки випускаються в різній формі - таблетки, розчини, імплантати для введення під шкіру.

Препарати цієї групи:

  • Еспераль
  • Тетлонг-250
  • Дисульфірам
  • Тетурам
  • Радотер
  • Лідевін
  • Антабус

Препарати несумісні з метронідазолом (трихополом), ізоніазидом, трициклічними антидепресантами.

Лікарські препарати від алкоголізму, містять карбімід кальцію

Карбімід кальцію діє так само, як і дисульфірам - блокує вироблення ферменту, метаболізуючого алкоголь. Дія препарату починається швидше (приблизно через годину) і триває менше. Карбімід кальцію не накопичується в організмі і сумісний з іншими ліками.

Форма випуску - краплі і таблетки.

До цієї групи відносяться Колме і Ціамід.

Допоміжні засоби

Дія допоміжних препаратів спрямована на нормалізацію роботи організму і зниження потягу до алкоголю. Використовуються вони тільки в комплексі з антиалкогольними засобами.

Інмекарб (таблетки) - надає нормалізує дію на нервову систему, застосовується в стадії ремісії.

Літон (розчин для ін'єкцій) - покращує обмін речовин, гемодинаміку, знижує афективні розлади і потяг до алкоголю.

Вітаміни B-комплексу (пентовіт, нейромультівіт) необхідні для покриття дефіциту вітамінів групи B, викликаного алкоголем.

Седативні засоби та антидепресанти призначаються для купірування депресивних станів і зниження потягу до алкоголю.

Лікарські препарати для лікування алкоголізму мають ряд протипоказань, а при передозуванні можуть викликати небезпечні для життя ускладнення. Тому всі перераховані засоби можуть вживатися тільки за призначенням і під контролем лікаря.

{/LikeAndRead}