Як вилікуватися від алкоголізму

Як вилікуватися від алкоголізмуВсім відомо, що алкоголізм - хвороба підступна. Вона прогресує непомітно, а лікується довго і не завжди успішно.

Чим більше стаж споживання алкоголю і плачевнее наслідки на ранок, тим частіше людина замислюється, як вилікуватися від алкоголізму.

Перший і найголовніший крок до зцілення - зізнатися самому собі у своїй залежності. А далі можна звернутися за кваліфікованою допомогою або спробувати «зав'язати» самому.

Як лікують алкоголізм

  1. Лікування у нарколога, або хімзахист. Швидкий і відносно надійний спосіб кинути пити. Після тижня тверезості вам імплантують під шкіру або вводять внутрішньовенно ліки, несумісне з алкоголем (еспераль, торпедо). Особливість препаратів - пролонговану дію. Тому вживання алкоголю навіть через 6-8 місяців може викликати важкі наслідки, аж до летального результату.
  2. Лікування в стаціонарі, або «все включено». Найбільш дієвий, але не всім підходящий через свою тривалості спосіб. Госпіталізація припускає двох-тритижневе перебування в клініці. У цей час ви отримуєте комплексну терапію: зняття інтоксикації, кодування, консультації психолога та психіатра, при необхідності - лікування антидепресантами.
  3. Лікування за методом Довженка, або кодування. Метод заснований на гіпнотичному навіювання, снимающем потяг до алкоголю на довгий час. Він досить простий, ефективний і не потребує медикаментозного лікування. Єдина умова - бажання пацієнта вилікуватися.

Як вилікуватися від алкоголізму самостійно

Самостійна відмова від алкоголю - це найважчий спосіб. Кожен день ваша сила волі буде проходити перевірку на міцність. Щоб не зійти з наміченого шляху, заручитеся підтримкою близьких родичів і непитущих друзів.

{LikeAndRead}

Використовуйте будь-які можливості для власної мотивації. Відвідуйте зустрічі анонімних алкоголіків, читайте книги, вивчайте різні методики по лікуванню від алкоголізму, ведіть онлайн-щоденник.

Як уникнути «зриву»

У перший час після відмови від алкоголю розвивається абстинентний синдром. У цей період можливі перепади настрою, безсоння, занепад сил і непереборне бажання випити.

Щоб уникнути зриву на початку шляху, потрібно слідувати нескладним радам:

  • не допускати сильного почуття голоду (на голодний шлунок випити хочеться сильніше);
  • прокласти нові маршрути (уникати місць, стійко асоціюються з вживанням алкоголю);
  • скоротити або припинити зовсім спілкування з друзями-товаришами по чарці (відмовити при наполегливих умовляннях складно);
  • знайти спосіб зайняти вільний час (його буде занадто багато, тому придумайте хобі або займіться спортом);
  • позбавлятися від інших шкідливих звичок поступово (безліч обмежень можуть повалити в депресію, з якою ви впораєтеся звичним способом).

Лікування алкоголізму - процес тривалий. Але правильно обрана терапія та щире бажання вилікуватися допоможуть вам знову відчути всю повноту життя і відчути себе здоровим.

{/LikeAndRead}