Що робити, якщо свербить шкіра на тілі

Що робити, якщо свербить шкіра на тіліЯкщо свербить шкіра на тілі, насамперед необхідно з'ясувати причини даного явища.

Найчастіше це - алергія, нейродерміт, укуси москітів, кропив'янка, короста та цукровий діабет. Про деякі з них можна прочитати більш докладно далі.

Нейродерміт

Це результат стресу або нервового потрясіння, в результаті якого свербить шкіра на тілі. Нейродерміт легко розпізнати, тому що при його появі починає свербіти шкіра в місцях, доступних для людини. Тобто в тих місцях, де можна вільно почухати рукою. При лікуванні нейродерміту зазвичай рекомендується вживання заспокійливих препаратів, наприклад, настоянка пустирника і антигістамінних препаратів. Дане лікування протікає строго під наглядом лікаря.

Якщо свербить шкіра на тілі в результаті укусів москітів

У даному випадку рекомендується приймати ванни з лікувальними травами, таким як ромашка, чистотіл та багато інших. А після водних процедур наносити мазь або лікувальний крем, так само з вмістом лікувальних трав.

{LikeAndRead}

Алергія

Коли свербить шкіра на тілі, слід задуматися про алергію. Причин алергічних реакцій зазвичай дві. Це зіткнення з алергенами, наприклад, пральний порошок і вживання в їжу продуктів, з підвищеним вмістом речовин, що викликають алергію. Усунення такого свербежу зазвичай проходить в два етапи. Насамперед простежте за своїм раціоном і усуньте всі продукти, які можуть стати причиною появи алергії. А потім переходите до лікування свербежу за допомогою антигістамінних препаратів і кремів, знімають роздратування шкіри.

Короста

Коростяний кліщ легко переходить від однієї людини до іншої і зазвичай благополучно приживається на новому місці. При корості зазвичай свербить шкіра на тілі в певних зонах. А точніше це руки, живіт і сідниці. У цих зонах кліщ з легкістю пробирається під шкіру і відкладає личинки, в результаті чого людина відчуває нестерпний свербіж. Лікування корости проходить під наглядом лікаря дерматолога, який спочатку призначає препарати, що знищують коростяного кліща. А потім прописує мазі для зняття роздратування, якщо таке залишилося після лікування.

Незважаючи на все вищесказане, не варто поспішати з висновками. Для того щоб виявити причину появи свербежу, необхідно звернутися до лікаря дерматолога. А у випадку, коли дерматолог не може виявити причину сверблячки, слід пройти повне медичне обстеження. Так як свербіж може стати результатом ураження життєво важливих органів, таких як щитовидна залоза, печінка та інші. А так само свербіж може бути симптом цукрового діабету.

{/LikeAndRead}