Квітковий мед корисні властивості

Квітковий мед корисні властивостіМатінка-природа зробила людині щедрий подарунок - цінний лікарський продукт і одночасно прекрасну ласощі - квітковий мед. Це унікальна природна комора біологічно активних речовин, необхідних для підтримки здоров'я і повноцінної життєдіяльності людини.

Зміст:

  • Квітковий мед - види і сорти
  • Корисні властивості квіткового меду
  • Коли слід приймати квітковий мед
  • Протипоказання до застосування квіткового меду

Квітковий мед - види і сорти

Квітковий мед корисні властивостіМед - це в'язка солодка рідина, яка виробляється бджолами з нектару квітів і паді, і буває двох видів: мед квітковий і мед падевий. Останній бджоли збирають переважно з солодкого соку листя - так званої медової роси, і паді, яка являє собою виділення у вигляді солодких крапель червеців і трав'янистих попелиць. Падевий мед відрізняється від квіткового більш темним кольором, тягучістю, неприємним ароматом і смаком.

{LikeAndRead}

Залежно від того, де бджоли збирають нектар, квітковий мед оброблять на сорти і види: гречаний, акацієвий, липовий, соняшникові. За цією ознакою мед квітковий може бути монофлерним (зібраним з одного виду рослин) і поліфлерний (зібраним з декількох видів рослин і квітів).

Квітковий мед часто називають луговим, так як в цьому випадку бджоли збирають нектар з самих різних лугових квітів: конюшини, кульбаби, шавлії, чебрецю, люцерни, чебрецю і безлічі інших. У результаті виходить неймовірно запашний, ароматний, солодкий квітковий мед жовтого або жовто-коричневого кольору, який, на відміну від деяких інших сортів меду, набагато довше не кристалізується.

Корисні властивості квіткового меду

Квітковий мед корисні властивостіМед квітковий увібрав в себе багатий букет ароматів рослин, кожне з яких віддало частку своїх корисних якостей. Не важко здогадатися, що корисні властивості квіткового меду будуть залежати в першу чергу від того, яких медоносів більше в його складі.

Так, шавлія чудово лікує виразки, шкірні висипання, гнійні рани, відповідно, квітковий мед, в основі якого лежить ця рослина, буде добре допомагати при різних шкірних захворюваннях.

Ромашка здатна збагатити корисні властивості квіткового меду протизапальними характеристиками.

Квітучий чебрець додасть меду в'яжучі, сечогінні, потогінні, протигнильними властивості.

Завдяки нектару герані лікування квітковим медом можна проводити при захворюваннях кишечника, нирок, шлунка, при болях у попереку, подагрі.

Так само, як і будь-який натуральний продукт, мед квітковий у своєму складі містить велику кількість корисних речовин і вітамінів.

Корисні властивості квіткового меду були відомі ще в глибоку давнину, і він був одним з незмінних продуктів при лікуванні різних захворювань. Лікування квітковим медом описував у своїх працях Авіценна, винятковими властивостями цього продукту користувалася єгипетська знати, а в Давній Греції його приносили богам в якості особливого підношення.

Існує навіть окрема галузь медицини, що вивчає лікування квітковим медом - апітерапія.

Коли слід приймати квітковий мед

Квітковий мед корисні властивостіНатуральний квітковий мед дуже корисний для здоров'я завдяки вмісту в ньому вітамінів, амінокислот, мінеральних речовин. Інформація, що міститься в його складі фруктоза і глюкоза, потрапляючи в організм, швидко засвоюється, дарує силу і енергію. З цієї причини мед квітковий часто рекомендують приймати спортсменам після особливо важких вправ або змагань. Усього одна ложечка квіткового меду, з'їдена вранці натщесерце, стане запорукою довголіття та здоров'я!

Корисні властивості квіткового меду обумовлені також вмістом у ньому плодового та виноградного цукру, які легко засвоюються організмом, і при цьому не провокують розвиток діабету і не порушують роботу підшлункової залози. Володіючи протимікробну дію, квітковий мед ефективно справляється з хворобами серця, розладами травлення і багатьма іншими проблемами зі здоров'ям.

У сучасній медицині мед квітковий використовується в якості дієтичного продукту, для якого характерна висока калорійність і поживність укупі з легкої засвоюваністю. Корисні властивості квіткового меду полягають у його здатності чинити седативну, протизапальну дію, стимулювати моторну і секреторну діяльність жовчних шляхів і шлунково-кишкового тракту.

Квітковий мед рекомендується при серцево-судинних захворюваннях, анемії, авітамінозах, різних шкірних захворюваннях. Його часто призначають виснаженим і ослабленим пацієнтам для швидкого відновлення після перенесених операцій або важких захворювань. Мед квітковий сприяє швидкому загоюванню виразок і ран. Також корисні властивості квіткового меду добре відомі при лікуванні органів дихання.

Лікування квітковим медом серцево-судинних захворювань дає дуже хороші результати. Помічено, що мед квітковий знижує в'язкість крові, нормалізує артеріальний тиск, покращує ліпідний обмін, значно підвищує працездатність.

Квітковий мед містить у своєму складі природні антибіотики. У зв'язку з цим можливе лікування квітковим медом хвороб, викликаних хвороботворними мікробами.

Квітковий мед рекомендується застосовувати в якості м'якого тонізуючий і загальнозміцнюючий засіб, особливо при інфекційних і застудних захворюваннях.

Звичайно ж, квітковий мед не можна назвати панацеєю від недуг. У той же час неможливо заперечувати очевидні корисні властивості квіткового меду, які допомагають організму справлятися з багатьма проблемами зі здоров'ям. Його обов'язково слід включати в свій повсякденний раціон в якості корисного і дуже смачного продукту.

Протипоказання до застосування квіткового меду

Квітковий мед корисні властивостіНе дивлячись на те, що квітковий мед відмінно переноситься і добре засвоюється організмом, існує група людей, яка страждає непереносимістю до цього натуральному продукту. Для них лікування квітковим медом неможливо через появу алергічних реакцій, нудоти, головного болю, розлади шлунково-кишкового тракту. У цьому випадку квітковий мед протипоказаний до вживання.

Корисні властивості квіткового меду не зможуть бути оцінені по достоїнству людьми, що страждають на алергічні захворювання. Але, як правило, алергічна реакція виникає на певний сорт квіткового меду, в той час як вживання інших сортів пройде для організму спокійно.

{/LikeAndRead}